Ekonomi Fidana dair her şey burada

Fidana dair her şey burada

3 yıl önce     Ekonomi 0
Fidana dair her şey burada

Yaklaşık 2 yıl önce fidan üretimine başlayan Kahvecioğlu Fidancılık kısa sürede bölgenin en çok çeşide sahip en büyük fidancısı haline geldi.

 Özellikle Korona virüs salgınıyla birlikte tarımsal üretime olan ilgi kat kat arttı. Bununla birlikte bahçe kurmak isteyen üreticiler fidan temininde zorluklar yaşadı. Sektördeki ihtiyacı gözlemleyerek yaklaşık 2 yıl önce kurulan Kahvecioğlu Fidancılık, kısa sürede bölgenin en çok çeşide sahip en büyük tesisini kurdu. Macar Mahallesinde 12 dönüm arsa üzerine kurulan fidan üretim tesisinde,  yılda yaklaşık 500 bin fidan üretilip satılıyor.

Avokado, mango, limon, mandalina, portakal, keçi boynuzu, ceviz, badem, kiraz, nar, hünnap, ve elma gibi onlarca çeşit fidanın birçok farklı türünü bünyesinde bulunduran tesiste peyzaj bitkileri bulunuyor. Tesiste sertifikalı olarak üretilen fidanlar garantili olarak satılıyor. Tesis hakkında açıklamalarda bulunan Kahvecioğlu Fidancılık İşletmecisi Şeref Kahvecioğlu, "12 ay boyunca devam eden fidan ekim, bakım ve bahçe kurulumu çalışmalarında kısa sürede büyük başarı yakaladığımızı düşünüyorum. İşin ilk zamanlarında sadece Gazipaşa ve civar ilçelere hizmet verirken şimdi ürettiğimiz fidanları ülke genelinde ihtiyaç duyulan yerlere sevk ediyoruz. En büyük avantajımız fidanları kendimizin üretmesi, bu sayede sertifikalı olarak ürettiğimiz fidanlarımızı çiftçilerimize uygun fiyata satabiliyoruz. Çiftçilerimiz fidanla ilgili bir problem yaşadıklarında anında değişim imkanı sağlıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı çay içmeye bekliyoruz" dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!